۱۳۹۳۰۱۳۱۱۳۲۵۴۲۳۹۰۲۵۶۸۲۲۴
دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تاکنون بودجه‌ای برای احیای دریاچه ارومیه تخصیص نیافته و ستاد دریاچه ارومیه به دنبال تخصیص اعتبارات است. عیسی کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با ابراز تاسف از اینکه تاکنون هیچ اعتباری برای احیای دریاچه ارومیه تخصیص نیافته است اظهار داشت: ستاد دریاچه ارومیه به دنبال تخصیص اعتبارات ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵  |  زمان: ۱۹:۰۸ ب.ظ  | شماره خبر: 63   

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: تاکنون بودجه‌ای برای احیای دریاچه ارومیه تخصیص نیافته و ستاد دریاچه ارومیه به دنبال تخصیص اعتبارات است.

عیسی کلانتری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه با ابراز تاسف از اینکه تاکنون هیچ اعتباری برای احیای دریاچه ارومیه تخصیص نیافته است اظهار داشت: ستاد دریاچه ارومیه به دنبال تخصیص اعتبارات است.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه گفت: سال گذشته ستاد احیای دریاچه ارومیه ۳۰۰ میلیارد ریال و هفته گذشته نیز همین رقم را برای حل بحران دریاچه ارومیه تصویب کرد اما معلوم نیست که این رقم چه زمانی تخصیص می‌یابد.

کلانتری تصریح کرد: تاکنون تنها ۴۰۰ میلیارد تومان به دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی از صندوق توسعه و از محل آب‌های مرزی به دریاچه ارومیه تخصیص یافته است.

وی از رهاسازی آب از سدهای استان آذربایجان‌غربی در بهمن و اسفند ماه امسال به سمت دریاچه ارومیه خبر داد و افزود: در فصل زمستان درجه حرارت پایین بوده و عملیات رهاسازی، آب دریاچه را خنک و فرایند تبخیر را کاهش می‌دهد.

دبیر ستاد احیای دریاچه ارومیه بیان کرد: بنابراین پیش‌بینی می‌شود که تا پایان شهریور سال آینده بین ۳۵۰ تا ۴۰۰ میلیون متر مکعب آب به سمت دریاچه ارومیه رهاسازی شود.

وی با اشاره به اینکه پیمانکاران کوچک دریاچه ارومیه به سبب مشکلات مالی کار را تعطیل کرده‌اند گفت: این در حالی است که پیمانکاران بزرگ همچنان مشغول فعالیت هستند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.