۱۳۹۴۱۰۰۸۱۱۴۶۵۰۱۷۲۶۸۰۹۱۰۴
مدیرعامل منطقه آزاد ماکو گفت: از سال ۹۲ تا نیمه نخست امسال یک هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو هزینه شد. حسین فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: از سال ۹۲ تا نیمه نخست امسال یک هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال برای پروژه‌های عمرانی سازمان ...
تاریخ مخابره: پنج شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵  |  زمان: ۰۱:۰۰ ق.ظ  | شماره خبر: 50   

مدیرعامل منطقه آزاد ماکو گفت: از سال ۹۲ تا نیمه نخست امسال یک هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال اعتبار برای پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو هزینه شد.

حسین فروزان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه اظهار داشت: از سال ۹۲ تا نیمه نخست امسال یک هزار و ۷۴۴ میلیارد ریال برای پروژه‌های عمرانی سازمان منطقه آزاد ماکو اعم از فرودگاه، بزرگراه‌ها، پایانه‌های صادراتی، بهسازی مدارس، بازارچه، پروژه‌های آبرسانی و فضای سبز هزینه شده است.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو گفت: در حال حاضر طرح جامع کل منطقه آزاد در دست مطالعه است تا نسبت به تدوین چشم انداز و نقشه راه منطقه در سال‌های آتی اقدام شود.

وی به بخشی از طرح‌های مطالعاتی منطقه آزاد ماکو اشاره کرد و افزود: مطالعات طرح راهبردی منطقه آزاد ماکو، عکس برداری و نقشه برداری از محدوده منطقه، طرح جامع و تفضیلی پهنه‌های توسعه منطقه، طرح جامع زیرساخت‌ها، طرح جامع گردشگری و طرح جامع و هادی شهرهای ماکو از جمله اینهاست.

فروزان خاطرنشان کرد: احداث باند دوم جاده شوط تا سه راهی محور ترانزیتی از جمله پروژه‌های عمرانی در حال اجرای منطقه آزاد ماکو است که از مهر ماه ۹۴ آغاز شده و امید است تا پایان امسال به بهره‌برداری برسد.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری صنعتی ماکو طول این مسیر را ۴ کیلومتر خواند و بیان کرد: ۵۹ میلیارد ریال برای اجرای این پروژه برآورد هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: فاز نخست پایانه صادراتی منطقه آزاد ماکو با هدف تسهیل و تسریع در ساماندهی مبادلات تجاری و افزایش ظرفیت انبارداری اجرا شد.

فروزان گفت: مساحت کل این مجموعه ۱۲ هکتار شامل ۱۶ هزار متر مربع سالن مجهز، ساختمان‌های اداری، بهداشتی، رفاهی، باسکول توزین، امکانات تخلیه و بارگیری است.

مدیرعامل منطقه آزاد تجاری و صنعتی ماکو نمایشگاه بین‌المللی منطقه را به مساحت ۱۰ هزار متر مربع از دیگر پروژه‌های عمرانی منطقه آزاد ماکو خواند و بیان کرد: این پروژه با صرف اعتبار ۱۰۵ میلیارد ریال در شهریور ماه امسال به بهره‌برداری رسید.

انتهای پیام/

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.