thum-ab29a06138d583fb3a2-قطعی_ناگهانی_۴۰۹۰۸۸
از مردم عذرخواهی کنید!
از ساعات آغازین بعد از ظهر دیروز، در حالی که ارومیه روزهای سردی را پشت سر می گذارد، شبکه های اجتماعی و پایگاه های خبری یکی یکی پر شد از خبر قطعی غافلگیرکننده گاز در نقاط مختلف شهر. اتفاقی که کلافگی و البته دستپاچگی بسیاری از مردم ارومیه را در این سرمای سوزناک در پی داشت. ...
تاریخ مخابره: دوشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۵  |  زمان: ۱۸:۳۷ ب.ظ  | شماره خبر: 36   

از ساعات آغازین بعد از ظهر دیروز، در حالی که ارومیه روزهای سردی را پشت سر می گذارد، شبکه های اجتماعی و پایگاه های خبری یکی یکی پر شد از خبر قطعی غافلگیرکننده گاز در نقاط مختلف شهر.

اتفاقی که کلافگی و البته دستپاچگی بسیاری از مردم ارومیه را در این سرمای سوزناک در پی داشت.

شرکت گاز استان اما نه تنها پیش از این قطعی نسبتا وسیع هیچ اطلاعیه ای را در رسانه ها و پایگاه اطلاع رسانی اش که ۵ روز است به روز رسانی نشده، منتشر نکرده بود، بلکه پس از آن نیز ظاهرا نیازی به پاسخگویی ندیده و اصحاب رسانه علی رغم تماس های مکرر موفق به تماس با مدیرعامل این شرکت نشده اند.

یکی از کاربران شبکه های اجتماعی نوشته است “دیروز بعد از ظهر در خانه استراحت می کردم که  احساس کردم سرما کل خانه را فرا گرفته. اول چندان اعتنا نکرد و پتو را دور خودم پیچیدم اما چند دقیقه بعد متوجه شدم بخاری خاموش است و گاز قطع شده. از همسایه ها جویا شدیم و متوجه شدیم گاز کل منقطه بدون اطلاع رسانی قبلی قطع شده است”

کاربر دیگری می نویسد “چقدر بی فکر و بدون مسئولیت باید عمل بشود..گاز به یکباره قطع می شود! آیا احساس نمی کنند وظیفه شان این است که هر چه زودتر رسیدگی کنند و اجازه ندهند مردم از سرما یخ بزنند؟! بسیاری از خانواده ها در خانه شان بیمار، نوزاد یا آدم سالخورده دارند. مسئولین این شرکت لااقل توانایی یک اطلاع رسانی ساده را هم ندارند؟!”

واکنش ها به قطعی گاز و عدم پاسخگویی مسئولین شرکت گاز به این چند مورد محدود نمی شود و البته لحن تمامی اعتراض ها به این اندازه آرام نیست!

یکی از مهمترین عواملی که موجب رضایت یا نارضایتی مردم می شود، ابتدایی ترین خدمات شهری و معیشتی است. یعنی تاثیری که یک برخورد ناشایست در ادارات، ترافیک، جمع شدن زباله در سر کوچه، قطعی ناگهانی آب و برق و گاز و امثال این موارد بر روی مردم دارد شاید کلان ترین مشکلات و اختلاس ها و ناکارآمدی ها به دنبال نداشته باشد.

لذا این رفتار شرکت گاز و مسئولیت ناپذیری صورت گرفته به هیچ عنوان قابل توجیه نیست. اطلاع رسانی پیش از قطعی وظیفه این شرکت است و اگر بروز اتفاق غیرمترقبه ای امکان اطلاع رسانی را سلب کرده بود، لااقل دلیل قطعی باید مشخص می شد. نه این که کسی به خود زحمت پاسخگویی ندهد. عدم پاسخگویی خواسته یا ناخواسته معنایی جز توهین به مردم ندارد و مدیرعامل شرکت گاز برای این ندانم کاری صورت گرفته باید از مردم عذرخواهی کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام ما ما را از طریق کانال دنبال کنید.

برچسب ها :

به نکات زیر توجه کنید

  • نظرات شما پس از بررسی و تایید نمایش داده می شود.
  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد مطلب بالا ارسال کنید.